Opis trasy na 24H

Oto trasa, którą będziecie pokonywać przez 12 lub 24 godziny jazdy w Janowie Lubelskim.

Pierwszy odcinek trasy to około dwukilometrowa prosta, która sprawi, że na początku maratonu peleton mocno się rozciągnie. Po pokonaniu tego fragmentu skręcamy delikatnie w prawo, aby po kilometrze leśnego singla dojechać do pierwszej wydmy Trzebensz. Rozciąga się ona malowniczo nad rzeką o tej samej nazwie. Po pokonaniu wydmy, na czwartym kilometrze czeka nas przeprawa przez rzekę. Przejedziecie zbudowanym na tę okoliczność mostkiem, aby po skręcie w prawo wjechać na kolejny singiel.

Na około piątym kilometrze skręcamy ostro w lewo, gdzie czekają nas dwa kilometry spokojnej jazdy leśną drogą. To dobry moment, aby nieco odpocząć. Po pokonaniu tego odcinka przejedziemy dwa kilometry, by następnie dotrzeć do szlaku Partyzantów. Jego uroki oczarują niejednego kolarza, chociaż przy kilkukrotnym przejeździe z rzędu, może się on okazać uciążliwy. Szlak ten na naszej trasie poprowadzony jest na odcinku liczącym trzy kilometry.

Na około dwunastym kilometrze trasy przejeżdżamy przez mostek na rzece Trzebensz, aby przez kolejne półtora kilometra zmagać się z wydmą „Kruk”, zwaną tak przez lokalną grupę rowerową Bike Club. Na pewno liczne podjazdy, zjazdy i single dadzą się wszystkim we znaki. Po przejechaniu Kruka wypadamy na drogę asfaltową i kierujemy się ścieżką rowerową w stronę Zalewu Janowskiego.

Na czternastym kilometrze wjeżdżamy na groblę Zalewu Janowskiego. Będziemy mieli do pokonania dwukilometrową ścieżkę rowerową, która prowadzi bezpośrednio do Parku Rekreacji Zoom Natury. To tam zorganizowane będzie miasteczko z bufetem i początkiem kolejnego okrążenia.

Uwaga – kolejne pętle poprowadzą na wydmę, będącą nieodłącznym elementem Zimowego Maratonu Rowerowego Biały Kruk.

Dziękujemy grupie rowerowej Bike Club Janów Lubelski za zaangażowanie przy przygotowaniu trasy!

2020-02-05 POWRÓT
Partnerzy